Alcatraz: Příběh nejznámějšího vězení světa plný tajemství a neuvěřitelných útěků

Alcatraz

Vítáme vás u našeho průvodce věznicí Alcatraz. Tato historická pevnost se nachází na stejnojmenném ostrově v Kalifornii a pro mnoho lidí znamenala nezlomnou sílu a neúprosnou kázeň. Připojte se k nám na této fascinující cestě do nitra jedné z nejznámějších a nejpřísnějších věznic ve Spojených státech amerických.

Historie Alcatrazu jako vězení

Historie Alcatrazu jako vězení sahá až do roku 1850, kdy byla tato pevnost postavena na ostrově Alcatraz v San Franciscu. Původně sloužila jako pevnost, ale později se stala jedním z nejznámějších federálních věznic Spojených států. V letech 1934 až 1963 zde byli umístěni někteří z nejnebezpečnějších kriminálníků, jako byli například Al Capone, Robert Stroud (známý jako "Ptáčník z Alcatrazu") a George "Machine Gun" Kelly.

Alcatraz byla považována za jednu z nejtvrzeji strážených věznic ve Spojených státech. Vzhledem k tomu, že tato pevnost se nacházela na ostrově podél bažinatého pobřeží Kalifornie, bylo její únikové možnosti velmi malé. Navíc byli všichni vězni nuceni nosit speciální oblečení s číslem a nedovolovalo se jim mluvit s ostatními bez povolení. To samozřejmě vedlo ke snaze o útěk, avšak jen málo vazebních režimů dokázalo tento ostrovní průzkum přežít.

Po svém uzavření se Alcatraz stala turistickou atrakcí a dnes slouží jako muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout celky včetně jejich cel. Nicméně, historie této legendární federální věznice připomíná své nejtěžší období a zůstane jedním z nejznámějších symbolů amerického vězeňského systému.

Slavní vězni Alcatrazu

Alcatraz je možná nejznámější vězení světa a to hlavně díky zdejším slavným vězňům. Toto pevnostní vězení bylo domovem mnoha nebezpečných kriminálníků, jako byli například Al Capone, Robert Stroud (také známý jako "pták z Alcatrazu") či George "Machine Gun" Kelly. Tyto jména se stala symbolem tvrdosti a neústupnosti tohoto vězení, které bylo považováno za nemožné utéct.

Neúspěšné pokusy o útěk

"Neúspěšné pokusy o útěk z Alcatrazu: Když se snažili vězni dostat pryč, ale neuspěli"

Průvodce po Alcatrazu dnes

Pokud hledáte jedno z nejznámějších vězení na světě, Alcatraz je pro vás tou pravou volbou. Dnes už slouží pouze jako turistická atrakce a připomíná návštěvníkům temnou historii amerického justice. Pokud tedy plánujete navštívit Alcatraz, můžete se těšit na fascinující prohlídku tohoto mimořádného místa. Připravili jsme pro vás průvodce po Alcatrazu dnes, který vám pomůže plánovat vaši návštěvu a zjistit více informací o tomto jedinečném místě.

Zajímavosti o Alcatrazu

Zajímavosti o Alcatrazu

Alcatraz, též nazýván "The Rock", je ostrůvek v zálivu San Francisca, který byl využíván jako federální věznice pro nejtěžší zločince Spojených států. Vězení fungovalo pouhých 29 let, avšak během té doby se stalo legendou a inspirací mnoha filmů a knih.

Nástroje, které vězni používali k útěku, byly velmi originální. Například jeden z nich vyrobil celou lopatou ze skákacího míče! Další zase svázal víka ventilátoru provazy a po noci strávené ve cvičné dílně si prořezal železné mříže u okna cely.

Jedním z nejznámějších útěků z Alcatrazu byl ten roku 1962, kdy tři vězni uprchli na improvizovaném voru a dodnes se neví, jestli jim to opravdu podařilo.

V Alcatrazu sloužili i nacističtí váleční zajatci během druhé světové války. Kromě vlastního bloku pro nacisty mohli být umístěni i jinde ve vazbách s ostatními vězni.

Dnes je Alcatraz oblíbeným turistickým cílem a muzeem, kde si návštěvníci mohou prohlédnout cely, tajné chodby i samovazy, které věznice používala.

Závěr - Alcatraz: Legendární vězení, které si zachovalo svou temnou slávu navzdory zrušení.

Publikováno: 07. 06. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Kamila Švandová

Tagy: alcatraz | vězení