Český film z roku 2017, který překonává veškerá očekávání: Lepší už to nebude!

Lepší Už To Nebude

V českém filmovém průmyslu se v posledních letech objevuje stále více a více kvalitních snímků, které dokážou oslovit nejen domácí diváky, ale i mezinárodní publikum. Mezi tyto filmy patří i "Lepší už to nebude" z roku 2017, který si svým originálním tématem a skvělými hereckými výkony zasloužil pozornost kritiky i diváků. Tento film zachycuje příběh hlavního hrdiny Jana, který se po neúspěšných vztazích rozhodne vydat na cestu za kariérou do Prahy. Jak se však později ukazuje, cesta za úspěchem mnohdy není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Představení článku a jeho tématu

V této práci se zaměříme na představení článku a jeho tématu, a to český film z roku 2017 s názvem "lepší už to nebude". Tento film je režijním debutem Martina Faltejse a v hlavních rolích se představují Tomáš Mrvík a Jan Andrš. Film vypráví příběh dvou kamarádů, kteří se rozhodnou zkusit štěstí v podnikání, konkrétně ve výrobě cannabisových bonbonů. Avšak jejich úspěch může být krátkodobý, protože policie na stopu jejich nelegálního podnikání přijde. V článku se zaměříme na hlavní myšlenky filmu, jeho zpracování a také na to, jak reaguje divák na tuto tematiku.

Popis filmu "lepší už to nebude"

Lepší už to nebude je český film z roku 2017, který si získal srdce diváků díky svému autentickému přístupu k tématům jako je láska, rodina a smrt. Hlavní postavou je padesátiletý muž jménem Pavel, který se snaží najít cestu ke štěstí poté, co se jeho manželství rozpadne a on sám ztratí svou práci. S podporou přátel a rodiny se snaží najít nový smysl života a začít odznova. Film se zabývá také vztahem mezi Pavlem a jeho otcem, který trpěl Alzheimerovou chorobou. Zpracování této tématiky je velmi citlivé a dojemné, což činí z Lepší už to nebude jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Režie se ujal Marek Najbrt a v hlavní roli exceluje Karel Roden. Pokud hledáte emocionálně silný film, který vás nechá zamyslet nad životem, určitě byste měli vidět tento skvostný snímek.

1. Stručný popis děje

Film "lepší už to nebude" je českou komedií z roku 2017, která zachycuje příběh kamarádů Toníka a Šárky. Ti se rozhodnou vyrazit na výlet do přírody, aby unikli každodenním starostem a stresu. Bohužel, jejich plány jsou brzy zmařeny, když se setkají s nečekanými překážkami a nedorozuměními. Snaží se však najít cestu ven a pokusit se dát své vztahy a životní situace do pořádku. Film nabízí humorné scény i trochu melancholie a ukazuje, jak těžké je někdy nalézt smysl života a jak důležité jsou skutečné přátelství a láska.

2. Hlavní postavy

V českém filmu z roku 2017 "Lepší už to nebude" se setkáváme s několika hlavními postavami, které hrají klíčovou roli v příběhu. Prvním z nich je Mára, který je otcem dvou dcer a má problémy s alkoholem. Snaží se zvládnout svůj život a být dobrým otcem, ale ne vždy mu to vychází. Druhou hlavní postavou je jeho nejmladší dcera Lila, která trpí vztekovými výbuchy a má potíže s komunikací ve škole. Snaží se najít své místo ve světě a pochopit svoje emoce. Tyto dvě postavy se musí společně vyrovnat s různými životními situacemi a najít cestu k obnovenému rodinnému souznění. Přes silné emoce a napětí, je postupně spřátelit dokonce i Mára se sousedkou Marii, třetím klíčovým charakterem filmu.

3. Režisér a scenárista

Ve filmu "Lepší už to nebude" se podílí na jeho úspěchu i režisér a scenárista Petr Kolečko. Je známý tím, že si vždy pečlivě vybírá své projekty a nebojí se ukázat temnější stránky společnosti. V tomto filmu nás uvede do každodennosti staršího páru, kteří žijí sami na malém venkovském statku a musí čelit různým výzvám spojeným s jejich stářím. Kolečko zde pracuje s tématy osamělosti, odchodu ze života a smrti. Jeho práce jako režiséra je založena na detailním pozorování emocionálního stavu postav, což se projevuje i v jeho práci jako scenáristy. Své herecké obsazení velmi dobře vybírá, což přispívá k uvěřitelnosti celého děje. Ve filmu "Lepší už to nebude" tak dokázal vytvořit mistrovské dílo, které rezonuje s divákem ještě dlouho po skončení projekce.

Analýza filmu

Analýza filmu "Lepší už to nebude" ukazuje na několik klíčových prvků, které dělají tento český film z roku 2017 tak výjimečný. Na jedné straně máme poutavý příběh o muži, který se potýká s těžkou nemocí a snaží se najít smysl svého života. Na druhé straně jsou tu nádherné krajiny středních Čech, které dodávají filmu mimořádnou atmosféru a hloubku.

Režisér Marek Najbrt dokázal skvěle vyjádřit hlavní téma filmu - smysl lidského života a jeho konečnost - pomocí barev, hudby a symboliky. Každá scéna je pečlivě navržena tak, aby divák vnímal emoce a myšlenky postav. Hlavním hrdinou je Tučka (Karel Roden), otec dvou dcer, který pracuje jako hasič v Krkonoších. Jeho přátelská povaha a nadšení pro práci jsou okamžitě patrné od začátku filmu.

Přestože je přemnoha témat, s nimiž se film potýká (např. smrt blízkých nebo alkoholismus), režisér dokázal zachovat rovnováhu mezi hloubkou a lehkostí. "Lepší už to nebude" není jen smutný film, ale i humoristický a nadějný. Marek Najbrt dokázal vytvořit kritické dílo, které promlouvá ke každému z nás. Výborně se mu povedlo spojit pocit nevyhnutelnosti života s krásou okolní přírody, což je právě to, co dělá tento film tak unikátním a poutavým.

1. Hodnocení a přijetí filmu kritikou

Hodnocení a přijetí filmů kritikou je důležitým ukazatelem úspěšnosti kinematografie. V případě českého filmu "Lepší už to nebude" z roku 2017 se kritika vyjadřovala poměrně různorodě. Někteří kritici chválili jeho autenticitu a originálnost při zachycení prostředí mimo centrum Prahy, zatímco jiní ho neodpustili slabé tempo a nedotažené dějové linie.

I přes smíšené hodnocení kritiky si však film získal poměrně velikou diváckou oblibu, což potvrzuje, že vkus diváků nemusí nutně odpovídat názoru odborné veřejnosti. Celkově lze tedy říci, že "Lepší už to nebude" sice nebyl univerzálním hitem, ale určitě stojí za pozornost milovníků moderní české kinematografie.

2. Úspěch filmu u diváků

Úspěch filmu u diváků je dalším důležitým faktorem, který potvrzuje kvalitu díla. "Lepší už to nebude" se setkal s vysokým zájmem a popularitou mezi českými diváky. Kritici i publika ocenili filmovou adaptaci knihy Michala Viewegha jako povedené ztvárnění moderního českého příběhu o lásce, vztazích a konzumní společnosti. Díky svému humornému podání, evokujícímu nostalgii po devadesátých letech, si film zasloužil své místo v současné české kinematografii. To potvrzují také úspěchy na mezinárodních festivalech a nominace na řadu národních cen za nejlepší herecké výkony, režii a scénář.

3. Filmové prvky a jejich využití ve filmu

Ve filmu "Lepší už to nebude" se setkáváme s řadou filmových prvků, které jsou použity k posílení atmosféry a přenesení hlavní myšlenky snímku na diváka. Jedním z takových prvků je například kamera, která se často pohybuje blízko postav a zachycuje jejich výrazy a emoce. Tento styl natáčení umožňuje divákovi intenzivněji prožít jednotlivé scény a lépe se vcítit do situace postav. Dalším důležitým prvkem je hudba, která je využita k podtrhnutí emocionálních momentů a vytvoření nálady dané scény. Zvláště silné jsou tu kompozice skladeb od Michala Novinskeho, jenž byl za svou práci oceněn i cenou Anděl 2018. Také není možné opomenout herecké výkony, které patří k nejsilnějším stránkám tohoto filmu – herci dokázali velmi přirozeně zahrát postavy s každodenními problémy a ukázat, že i ty zdánlivě malichernosti mohou mít velký dopad na lidský život. Celkově lze říct, že využitím těchto filmových prvků se režisér Petr Kolečko a jeho tým dokázali velmi úspěšně přenést vizi filmu na plátno a vytvořit silné, napínavé a dojemné dílo.

Význam filmu pro českou kinematografii

Film je jedním z nejdůležitějších prvků české kinematografie a má obrovský význam pro její rozvoj a posun směrem vpřed. Film "Lepší už to nebude" z roku 2017 přinesl do české kinematografie něco nového a osvědčil se jako jedna z nejdůležitějších produkcí této epochy. Tento film se soustředí na tematiku společenských hodnot, rodinných vztahů a osobního růstu, což jsou témata, která jsou v českém filmu velmi důležitá. "Lepší už to nebude" dokázal ukázat, jak daleko mohou tvůrci zajít ve svém vyprávění a jakým způsobem mohou divákovi nabídnout autentický příběh s hlubokým významem. Tento film dokázal inspirovat další tvůrce a ukázal, že česká kinematografie má stále co nabídnout a že je plná talentovaných lidí, kteří srdcem zapojeni do své práce.

1. Místo filmu v českém filmovém kontextu

V českém filmovém kontextu má místo film "lepší už to nebude" z roku 2017 určitě své významné místo. Jedná se totiž o autentický a svižný snímek, který dokazuje, že Češi umí tvořit skvělou komedii s důmyslnou hlavou a ocasem. Díky jeho nadhledu a ironii se dočkáváme kritiky současného českého života, ale také vidíme mnoho silných hereckých výkonů. A to je právě jedna z charakteristik, které dělají z české kinematografie nenahraditelnou součást našeho kulturního dědictví.

2. Přínos filmu pro českou kinematografii

Film "Lepší už to nebude" přináší do české kinematografie mnoho přínosů. Jedním z nich je využití moderních technologií a dobře promyšlené vizuální efekty, které jsou v tomto filmu přítomny. Dále se jedná o silné herecké obsazení, které dokázalo věrohodně zachytit hlavní postavy a propojit jejich osudy do komplexního děje. Film také nabízí originální scénář a nekonvenční styl vyprávění příběhu, což je v českém filmu stále více ceněné a požadované. Celkově lze říci, že "Lepší už to nebude" představuje kvalitní a inovativní kousek české kinematografie, který potvrzuje rostoucí úroveň českých filmů i na mezinárodním poli.

Celkově lze říci, že snímek "Lepší už to nebude" se stal důležitým momentem české kinematografie. Tento film je silnou ukázkou toho, jak mohou být naše životy ovlivněny minulostí a vztahy s rodinou. Navíc ukazuje, jak naše činy a rozhodnutí mohou mít nevratné následky. Závěr filmu nám připomíná, že každý máme kontrolu nad tím, co si vybereme a jaké rozhodnutí uděláme. "Lepší už to nebude" je silným připomenutím toho, že každý z nás má svobodu rozhodování a určování svého osudu.

1. Shrnutí hodnocení a významu filmu "lepší už to nebude"

Film "lepší už to nebude" je českým snímkem z roku 2017, který se vyznačuje skvělým hereckým obsazením a realistickou podobou současné společnosti. Hlavním tématem filmu je vztah mezi otcem a synem, který prochází náročnými životními situacemi a snaží se navázat ztracené pouto. Film získal pozitivní kritické ohlasy díky své autenticitě, emocionální hloubce a nápaditému scénáři, který přináší nový pohled na složité mezilidské vztahy. Celkově lze říci, že snímek "lepší už to nebude" je důležitou součástí českého kinematografického dědictví a jeho poselství má stále aktuální význam pro nás všechny.

2. Doporučení pro čtenáře

Pokud byste se rozhodli vidět český film "lepší už to nebude" z roku 2017, doporučujeme vám věnovat pozornost nejen hereckému obsazení a zpracování příběhu, ale také kvalitě kamery a zvuku. Film nabízí velmi autentickou atmosféru, pro kterou jsou klíčové detaily jako například hudba, scénografie a kostýmy. Doporučujeme sledovat tento snímek s otevřenou myslí a být připraveni na emotivní a hluboce lidský příběh, který vás nenechá chladnými.

Publikováno: 08. 10. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Simona Dušková

Tagy: lepší už to nebude | český film z roku 2017