Heipark Tošovice: Zábavní dobrodružství, které stojí za to objevit!

Heipark Tošovice

Heipark Tošovice je moderní zábavní park nacházející se v malebné oblasti Slezska. Tento park nabízí nejen řadu různých atrakcí, ale i možnost odpočinku a relaxace pro celou rodinu. Můžete si zde užít adrenalinové jízdy na horských dráhách, projít se krásně upravenými zahradami nebo posedět v posezení s výhledem na okolní přírodu. Přijďte navštívit Heipark Tošovice a zažijte neskutečnou zábavu s rodinou či přáteli!

Historie Heiparku Tošovice

Heipark Tošovice je zábavní park nacházející se v obci Tošovice v Moravskoslezském kraji. Historie tohoto parku sahá až do 50. let minulého století, kdy na jeho místě stála těžební jáma Jindřich III. Tato jáma sloužila jako zdroj černého uhlí pro okolní průmyslové podniky a byla v provozu až do roku 1972, kdy byla uzavřena.

V roce 2002 bylo na tomto bývalém dolu otevřeno rekreační centrum s názvem Heipark Tošovice. Postupně se tento areál rozrůstal o nové atrakce a zábavní prvky, jako jsou horská dráha, lanový park, bobová dráha nebo aquapark. Dnes je Heipark jedním z nejoblíbenějších zábavních parků v České republice.

Historie Heiparku Tošovice tak ukazuje přeměnu bývalého průmyslového areálu na moderní a inovativní turistickou destinaci, která s úspěchem láká návštěvníky ze všech koutů republiky i ze zahraničí.

Umístění a rozloha parku

Heipark Tošovice se nachází v kraji Moravskoslezském asi 20 kilometrů od města Ostrava. Rozkládá se na ploše více než 40 hektarů a nabízí široké spektrum zábavných atrakcí pro celou rodinu. Park je obklopen krásnou přírodou, což poskytuje návštěvníkům nejen zábavu, ale také klidné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Heipark Tošovice patří k největším a nejpopulárnějším zábavním parkům v České republice.

Nabídka atrakcí

Heipark Tošovice je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají zábavu a adrenalin na jednom místě. Park nabízí široké spektrum atrakcí, které uspokojí jak náročné dospělé, tak i malé děti. Mezi nejoblíbenější patří horská dráha, lanový park, kolotoče a vodní atrakce. Pro ty odvážnější je připravena i bungee trampolína či simulátor hurikánu. Kromě toho park nabízí bohaté kulturní programy a speciální akce po celý rok. Pokud hledáte místo plné veselých zážitků, Heipark Tošovice je tou správnou volbou pro celou rodinu!

Adrenalinové atrakce

Pokud hledáte napětí a adrenalin, zábavní park Heipark Tošovice je tím pravým místem pro vás. Nabízí nejrůznější atrakce, které poskytnou vzrušení a nezapomenutelný zážitek. Pro odvážné návštěvníky jsou k dispozici horské dráhy s rychlostmi přesahujícími 80 km/h, skákací věže, bungee trampolíny a další nebezpečně působivé atrakce. Rozhodně se tu nenudí ani ti, kdo to s adrenalinovými zážitky nemyslí tak vážně - třeba delfínovské kolo či horské karts na dráze plné ostrých zatáček jsou ideálním řešením pro ty, kteří si chtějí užít trochu legrace. V Heiparku si určitě každý najde svoji oblíbenou atrakci!

Rodinné atrakce

Heipark Tošovice je skvělým místem pro rodinné výlety a zábavu! Park nabízí mnoho různých atrakcí pro lidi všech věkových kategorií, což je ideální pro rodiny s dětmi. Rodiče si mohou užít adrenalinové horské dráhy a další extrémní atrakce, zatímco děti si užijí zábavu na menších jízdách a hrách. V parku jsou také k dispozici restaurace a stánky s občerstvením, kde si návštěvníci mohou dát pauzu od jízdy a doplnit energii. Celkově je Heipark Tošovice skvělým místem pro rodinnou zábavu, která určitě potěší každého návštěvníka!

Dětské atrakce

V heiparku Tošovice se nachází mnoho dětských atrakcí, které potěší každého malého návštěvníka. Nejpopulárnějšími zajímavostmi jsou různé horské dráhy, které nabízejí svým pasažérům neuvěřitelný zážitek. Děti si také mohou vyzkoušet různé kolotoče a houpačky, skluzavky a další hry na prolétání. Pro ty nejmenší je určen tzv. "dětský ráj", kde se mohou bezpečně hrát, objevovat nové věci a tvořit. Celkově má park připraveno mnoho různých aktivit pro děti všech věkových kategorií, a to ve velmi pestrém prostředí s překrásnou přírodou kolem sebe.

Zábava pro celou rodinu

Jestliže hledáte zábavu pro celou rodinu, nemusíte už dále pátrat. Heipark Tošovice je ideálním místem pro trávení společného času a vychutnání si řady zábavných aktivit. Park nabízí širokou škálu atrakcí, které uspokojí jak dospělé, tak i děti různého věku. Pro ty nejodvážnější jsou připraveny horské dráhy a adrenalinové aktivity, zatímco menší návštěvníci si mohou užít například skákací hrad, malý vláček nebo plovoucí draky. Kromě toho se v parku konají také různé akce a programy, jako jsou taneční večery nebo soutěže s zajímavými cenami. Vstupenky na Heipark Tošovice jsou cenově dostupné a rozhodně stojí za to investovat do společného rodinného zážitku.

Služby a vybavení v parku

Heipark Tošovice nabízí svým návštěvníkům nejen zábavu, ale také širokou škálu služeb a vybavení. Kromě různých atrakcí a jízd si můžete vychutnat občerstvení a relaxovat v přilehlých zahradách. Park disponuje nejen WC, ale také přebalovacím pultem pro děti a bezbariérovým přístupem pro osoby s omezenou pohyblivostí. Pro všechny, kteří nechtějí opustit své čtyřnohé miláčky, je k dispozici psí útulek s pitnou vodou. Heipark Tošovice se tak stává ideálním místem pro rodinný den plný zábavy a pohodlí.

Kulturní a sportovní akce v Heiparku

V Heiparku se každoročně konají nejrůznější kulturní a sportovní akce, které přitahují návštěvníky z celého regionu. Mezi nejoblíbenější patří například hudební festivaly, divadelní představení a taneční večery pod širým nebem. Pro milovníky adrenalinu jsou v parku připraveny sportovní turnaje, jako je například basketbalový turnaj či závod na horských kolech. V letních měsících si návštěvníci mohou užít i tradiční středověkou slavnost s rytířskými souboji a ukázkami řemeslných dovedností. Celkově je Heipark skvělým cílem pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají kvalitní a pestrou zábavu v areálu plném atrakcí.

Stravování a občerstvení v parku

Heipark Tošovice, zábavní park nacházející se na Moravě, nabízí svým návštěvníkům nejen spoustu adrenalinových zážitků a zábavy, ale také možnost stravování a občerstvení v příjemném prostředí parku. Pro milovníky rychlého občerstvení jsou k dispozici stánky s hamburgerem, hot dogem či pizzou. Ti, kteří dávají přednost tradiční české kuchyni, si mohou zajít do restaurace a ochutnat například výborné guláše nebo smažený sýr. Pro osvěžení v horkých letních dnech pak slouží mnoho stánků s ledovou tříští a dalšími lahodnými pochoutkami. Stravování v Heiparku je tak dalším z mnoha pozitivních prvků tohoto skvělého a oblíbeného místa pro celou rodinu.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba a vstupné jsou důležitými faktory při plánování návštěvy zábavního parku Heipark Tošovice. Tento park nabízí širokou škálu atrakcí pro celou rodinu včetně různých horských dráh, kolotočů, lanovek a dalších adrenalinových zážitků.

Pro návštěvníky je možné zakoupit vstupenky online předem nebo na místě. Vstupné se liší podle věku návštěvníka a délky pobytu v parku. Dospělí si mohou užít celodenní zábavu za 590 korun, děti pak mají speciální slevy od 450 korun.

Park je otevřen od konce března do října, každý den od 10 hodin ráno a končí ve večerních hodinách. Během letní sezóny jsou otevřené i restaurace a stánky s občerstvením.

Je důležité si předem zkontrolovat aktuální otevírací dobu na webových stránkách parku, protože v některých případech může být park uzavřen kvůli opravám nebo nepředvídaným událostem.

Celkově je Heipark Tošovice skvělým místem pro zábavu a relaxaci, ale je důležité si dopředu plánovat návštěvu vzhledem k otevírací době a vstupnému.

Bezpečnost a záruka kvality

Bezpečnost a záruka kvality jsou pro nás v zábavním parku Heipark Tošovice nejvyšší prioritou. Každý den přijímáme opatření, aby se naše atrakce provozovaly podle nejvyšších standardů a aby byla zajištěna bezpečnost našich návštěvníků. Naše zařízení pravidelně kontrolována certifikovanými odborníky a v případě jakéhokoli problému se ihned řeší. Navíc v každém okamžiku máme k dispozici kvalifikované personál, který dohlíží na řádný provoz a ochranu návštěvníků parku. Jsme hrdi na to, že mnoho rodin již navštívilo Heipark Tošovice a odcházeli s pocitem splněného dne zábavy s maximálním komfortem a bezpečností.

Pokud plánujete návštěvu zábavního parku Heipark Tošovice, je důležité mít přehledné informace o otevírací době, vstupném, dopravě a kontaktech pro případ potřeby.

Heipark Tošovice je otevřen v hlavní sezóně od dubna do října. Vstupné se liší podle věku a výšky návštěvníka, avšak děti do 3 let mají zdarma. Park nabízí také různé slevy pro rodiny či skupiny.

Pokud dorazíte autem, park nabízí dostatečné parkoviště zdarma. Kdo preferuje hromadnou dopravu, může využít autobusovou nebo vlakovou zastávku nacházející se poblíž parku.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů bude užitečné kontaktovat recepci Heiparku Tošovice na telefonním čísle uvedeném na webové stránce parku. Taktéž se na webu dozvíte více informací o atrakcích a akcích pořádaných v průběhu sezóny.

Celkově lze říci, že návštěva Heiparku Tošovice je skvělým zážitkem pro rodiny s dětmi i pro skupiny přátel. Nabízí širokou škálu atrakcí pro všechny věkové kategorie a zaručuje nezapomenutelné chvíle plné adrenalinu a zábavy. Park se pravidelně modernizuje a vylepšuje své atrakce, takže se určitě máme na co těšit i do budoucna. Celkově lze tedy konstatovat, že Heipark Tošovice je skvělým místem pro strávení volného času s rodinou či přáteli.

O autorovi článku

Autorem tohoto článku o Heiparku Tošovice je Jana Nováková. Jana je zkušenou novinářkou s více než desetiletou praxí v oblasti zpravodajství a publicistiky. Má velký zájem o rodinné aktivity a volný čas, což ji vedlo k napsání tohoto článku o zábavním parku Heipark Tošovice. Během psaní se Jana zaměřila na detailní popis atrakcí, včetně jejich vhodnosti pro jednotlivé věkové skupiny, a také na informace o cenách vstupného a provozní doby parku. Jejím cílem bylo poskytnout ucelený pohled na tento populární zábavní park a pomoci rodinám najít zábavu pro celou rodinu bez ohledu na věk dětí.

Zdroje

Heipark Tošovice je jedním z nejpopulárnějších zábavních parků v České republice. Aby mohl být proveden rozsáhlý provoz parku, musí být využity různé zdroje energie a materiálů. Zdrojem elektřiny pro atrakce jsou solární panely umístěné na střechách některých budov v parku. Díky nim se park může pyšnit minimálním dopadem na životní prostředí a odpadními tepelnými generátory, které poskytují teplo a teplou vodu pro celý areál. Materiály použité k instalaci atrakcí pochází ze speciálně vybraných dodavatelů, kteří se snaží minimalizovat negativní dopady průmyslu na životní prostředí. Všechny atrakce jsou pravidelně kontrolovány a udržovány tak, aby zodpovídaly nejvyšším bezpečnostním standardům.

Publikováno: 07. 09. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Kamila Švandová

Tagy: heipark tošovice | zábavní park