Nejlepší komedie roku 2020: Zábavná paleta filmových žánrů!

Komedie 2020

Přehled nejlepších komedií roku 2020

Rok 2020 byl plný skvělých komedií, které nás rozesmály a přinesly radost. Mezi nejlepší patří například "Jumanji: Další level", která navázala na úspěch prvního dílu a opět nabídla skvělé dobrodružství plné humoru. Další zábavnou volbou je "Krotitelé duchů: Dědičný", který navazuje na kultovní sérii a přináší nové příběhy i vtipné momenty. Nezapomenutelnou komedií roku je také "Tenkrát v Hollywoodu" od Quentina Tarantina, která spojuje žánry a nabízí originální humor. Celkově bylo roku 2020 mnoho skvělých komedií, které si zaslouží naši pozornost.

Nové směšné filmy, které vás rozesmějí do slz

Rok 2020 přinesl do světa filmové komedie, které nás rozesmály do slz. Jedním z nich je film "Jumanji: Další level", který navázal na úspěšnou první část. Příběh o skupině hráčů, kteří se ocitnou v nebezpečné hře, nabídl nejen akci, ale také skvělý humor. Další novinkou byla romantická komedie "Miluji tě navždy", ve které se setkáme s párem, který prožívá nekonečný den svatby. Film "Bad Boys pro vždy" zase přinesl další dávku akce a humoru od oblíbeného hereckého dua Willa Smithe a Martina Lawrence. Tyto filmy nám dokázaly, že i v roce 2020 jsou stále nové směšné filmy, které nás umí rozesmát do slz.

Největší komediální hity roku a jejich úspěch u diváků

V roce 2020 jsme byli svědky několika velkých komediálních hitů, které si získaly srdce diváků. Jedním z nich byl film "Báječný život" režiséra Jonase Jonassona, který se stal nejúspěšnějším českým filmem roku. Tato komedie o starém muži, který se rozhodne zmizet ze svého domova a zažít dobrodružství, okouzlila nejen české publikum, ale i kritiky.

Dalším velkým hitem byl americký film "Joker" režiséra Todda Phillipse. Tato temná komedie se stala fenoménem a získala mnoho ocenění včetně Zlatého glóbu a Oscara za nejlepší herecký výkon Joaquina Phoenixe. Diváci byli fascinováni jeho výkonem jako mentálně nemocného klauna, který se postupně proměňuje v padoucha.

Další úspěšnou komedií roku 2020 byl film "Jojo Rabbit" režiséra Taiki Waititiho. Tento satirický příběh o malém chlapci ve druhé světové válce, který má imaginárního přítele Adolfa Hitlera, zaujal diváky svou originálností a odvahou pojednávat o vážných témat ve formě komedie. Film získal Oscara za nejlepší adaptovaný scénář a byl nominován i v dalších kategoriích.

Tyto a další komediální hity roku 2020 dokázaly, že humor může být mocným nástrojem pro vyjádření emocí a reflexi společenských problémů. Jejich úspěch u diváků potvrzuje, že komedie má stále své místo ve filmovém světě a dokáže nás rozesmát i přemýšlet at the same time.

Zábavné příběhy a originální humor v komediích roku 2020

V roce 2020 jsme byli svědky mnoha zábavných příběhů a originálního humoru ve filmových komediích. Jedním z nich byl film "The Gentlemen", který nás zavedl do podsvětí londýnského drogového obchodu s nečekanými zvraty a vtipnými dialogy. Dalším skvělým příkladem byla komedie "Palm Springs", která nás zaujala svou inovativní a časovou smyčkou, která vytvořila nekonečné možnosti pro humoristické situace. Film "Eurotrip" se vrátil na scénu s novou verzí, která nám přinesla spoustu smíchu a absurdních dobrodružství mladých cestovatelů po Evropě. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na komedii "Babysitting", která nás bavila svým chaosem a šílenstvím během jediného večera plného neuvěřitelných událostí. Všechny tyto filmy nám ukázaly, že humor může být různorodý, originální a přinést nám hodiny nekončící zábavy.

Komedie, které nabízejí skvělou zábavu pro celou rodinu

Komedie, které nabízejí skvělou zábavu pro celou rodinu, jsou vždy velkým hitem. V roce 2020 jsme měli tu radost vidět několik takových filmů. Jedním z nich byl "Scooby-Doo!" - animovaná komedie, která přivedla na plátna známého a oblíbeného psa Scoobyho a jeho partu dobrodruhů. Tento film nejenže přinesl hodně smíchu, ale také nás nostalgicky přenesl do našeho dětství.

Dalším skvělým rodinným filmem byla "Onward: Cesta za překvapením". Tato animovaná komedie od studia Pixar vypráví příběh dvou bratrů elfů, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu za tajemným pokladem. Film kombinuje originální humor s hlubokými emocemi a poskytuje skvělou zábavu pro celou rodinu.

Mezi další úspěšné rodinné komedie roku 2020 patřil i "Trolls Světové turné". Tento barevný a veselý animovaný film nás zavede do světa populárních trollů, kteří se musí postavit proti hudebním žánrům, které je chtějí zničit. S vtipnými postavami a skvělou hudbou je tento film skutečnou lahůdkou pro celou rodinu.

Rok 2020 nám přinesl mnoho skvělých komedií, které nabízejí zábavu pro celou rodinu. Tyto filmy nejenže rozesmějí děti, ale také potěší jejich rodiče. Ať už se jedná o animované snímky plné dobrodružství a humoru nebo o živé akční komedie s poutavým příběhem, tyto filmy si zaslouží své místo ve filmovém repertoáru pro celou rodinu.

Nejlepší herecké výkony v komediích roku 2020

V roce 2020 jsme byli svědky mnoha skvělých hereckých výkonů v komediálních filmech. Jedním z nich je například vynikající herecká práce od Hugh Jackmana ve filmu "Bad Education", kde ztvárnil charismatického a kontroverzního školního ředitele. Dalším nezapomenutelným hereckým výkonem byl ten od Maria Bakala ve filmu "The Climb", který se proslavil jako originální a autentická komedie o přátelství. Nemůžeme zapomenout ani na skvělé herecké duo Steve Carella a Paul Rudda ve filmu "Ideal Home", které nám přineslo spoustu smíchu a nezapomenutelných momentů. V roce 2020 se objevilo mnoho dalších talentovaných herců, kteří nás svými výkony rozesmáli do slz a potvrdili, že humor je uměním, které vyžaduje velkou dávku talentu a schopnost rozehrávat se s publikem.

Komedie, které se zaměřují na aktuální témata a společenské problémy

V roce 2020 se objevilo několik komedií, které se nebojí zaměřit na aktuální témata a společenské problémy. Jedním z nich je film "The King of Staten Island", který režíroval Judd Apatow. Tato komedie se dotýká tématu duševního zdraví a osobního růstu mladého muže, který se snaží najít své místo ve světě. Další zajímavou komedií je "Borat Subsequent Moviefilm" s Sachou Baronem Cohenem v hlavní roli. Tento film se zaměřuje na politickou situaci a sociální problémy ve Spojených státech. Obě tyto komedie dokázaly skvěle kombinovat humor s vážnými tématickými prvky, což je důvodem jejich úspěchu u diváků.

Filmové komedie, které vás překvapí svou originalitou a nápaditostí

Filmové komedie, které vás překvapí svou originalitou a nápaditostí, jsou vždy vzácným pokladem. V roce 2020 se objevilo několik takových filmů, které si zaslouží naši pozornost. Jedním z nich je "Palm Springs", romantická komedie s překvapivým sci-fi twistem. Film vypráví příběh dvou lidí, kteří se ocitnou uvězněni ve smyčce času na svatbě. Jejich nekonvenční cesta k úniku a poznání sami sebe je plná neočekávaných zvratů a vtipných situací. Dalším originálním filmem je "The Gentlemen" od režiséra Guye Ritchieho. Tato akční komedie sleduje příběh amerického drogového magnáta, který se snaží prodat svůj obchod v Londýně. Při tom narazí na různé podvodníky, gangstery a nečekané spojence. Film je plný chytrých dialogů, vtipného vyprávění a skvělých hereckých výkonů. Tyto filmy dokazují, že i v žánru komedie mohou být originalita a nápaditost klíčové faktory pro jejich úspěch u diváků.

Komedie, které se staly kultovními a získaly si své místo ve filmové historii

Mezi komediemi, které se staly kultovními a získaly si své místo ve filmové historii, nelze nezmínit klasiky jako "Pulp Fiction" režiséra Quentina Tarantina, který kombinuje černý humor s akčními scénami. Dalším nezapomenutelným filmem je "Lebka" od Monty Pythonů, která je plná absurdního humoru a vtipných situací. Nemůžeme opomenout ani "Velký Lebowski" bratří Coenů, který se stal kultovním díky svému jedinečnému stylu a skvělým hereckým výkonům. Tyto filmy jsou jen několik příkladů komedií, které se staly nedílnou součástí filmové historie a stále baví diváky po celém světě.

Přehled nejvíce očekávaných komedií pro rok 2021

Rok 2020 byl plný skvělých komedií, které nás rozesmály do slz a přinesly nám hodiny zábavy. Ale co nás čeká v roce 2021? Přinášíme vám přehled nejvíce očekávaných komedií, které se chystají rozveselit naše divácké srdce.

Jedním z nejvíce očekávaných filmů je "Ghostbusters: Afterlife", pokračování kultovního Ghostbusters franšízy. Tento film slibuje kombinaci akce, humoru a nadpřirozených jevů, které jsou pro tuto sérii typické.

Dalším filmem, na který se můžeme těšit, je "Cruella". Tato originální komedie se zaměřuje na ikonickou postavu Cruelly de Vil z animovaného filmu "101 dalmatinů". Film slibuje zajímavý pohled na její původ a motivace.

Fanoušci animovaných komedií se mohou těšit na "Minions: The Rise of Gru". Tento film nás vezme zpět do světa malých žlutých pomocníků a jejich dobrodružství s mladým Grum.

Mezi další očekávané filmy patří "The French Dispatch" od režiséra Wese Andersona, "The Hitman's Wife's Bodyguard" s hereckou dvojicí Samuel L. Jackson a Ryan Reynolds, a "The Boss Baby: Family Business", pokračování úspěšné animované komedie.

Rok 2021 slibuje skvělé komedie pro všechny fanoušky žánru. Už se nemůžeme dočkat, až si je budeme moci užít na velkém plátně nebo ve svém domácím kině.

Publikováno: 09. 12. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Terezie Záhorská

Tagy: komedie 2020 | filmový žánr