Nezmeškejte největší zábavní událost roku - Matejská 2022 v Praze!

Matejska 2022

Úvod

Matejská 2022 - Tradiční jarmark v Praze

Historie tradičního jarmarku Matejská

Historie tradičního jarmarku Matejská

Jarmark Matejská je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších jarmarků v Praze. Jeho kořeny sahají až do 16. století, kdy se konaly první pouťové slavnosti spojené s oslavou svatého Matěje. Od té doby se na jaře každoročně otevírají brány tohoto tradičního jarmarku, který poskytuje vzrušení a radost návštěvníkům všech věkových skupin.

Během let si jarmark udržuje svou autenticitu a původní atmosféru. Tradiční stánky zaujímající centrální prostor nabízí různé atrakce, hry a lahodné pochoutky pro chuťové buňky. Zde si můžete vychutnat oblíbenou karnevalovou hudbu, projet se na horské dráze či kolotoči, ochutnat sladké vatové cukrové vlákno nebo si pořídit ručně vyrobený suvenýr.

Matejská nenabízí pouze zábavu a gastronomické radosti, ale také dlouhou historii a tradici. Představuje místo setkání lidí ze všech vrstev společnosti, kde se mísí nostalgická atmosféra minulosti s moderními lákadly. Navíc jarmark slouží také jako platforma pro prezentaci tradičního řemesla a uměleckých děl, které si můžete prohlédnout a zakoupit.

Takže pokud hledáte dokonalý způsob, jak strávit příjemné odpoledne plné zábavy, radosti a poznání, navštivte matejskou v roce 2022. Ponořte se do historie tohoto tradičního jarmarku a užijte si jedinečné chvíle plné pohody a veselí.

Datum konání a místo

Datum konání a místo

Matejská 2022 – Tradiční jarmark v Praze

Různé atrakce na jarmarku

Různé atrakce na jarmarku

Na tradičním jarmarku v Praze, zvaném "Matejská 2022", můžete očekávat širokou nabídku různých atrakcí pro všechny věkové skupiny. Od nejmenších dětí po dospělé, každý si zde najde něco, co ho bude bavit.

Pro nejodvážnější návštěvníky je připravena adrenalinová horská dráha, která vás svými strmými oblouky a prudkými sjezdy dostane do vzrušujícího víru. Jste-li fanouškem rychlosti a vzdušných kousků, nevynechejte ani velké kolotoče s možností točení ze všech stran.

Pro ty méně odvážné jsou připraveny rodinné atrakce jako například lunapark se stánky s cukrovou vatou a ostatními lahůdkami či tradiční karusely na koníčky. Ti milovníci dobrodružství se také mohou vydat na laserovou střelbu nebo se vyblbnout na oblíbeném skákacím hradu.

Pokud preferujete klidnější zábavu, zajímavostí je i rozmanitost stánků nabízejících tradiční řemesla, různé hračky nebo suvenýry. Pro milovníky sladkostí je tu také velký výběr cukrovinek, oříškových vláčků a dalších pochutin.

Na "Matejské 2022" si každý může najít to své, co ho zaujme a pobaví. Tak neváhejte a přijďte si užít jedinečnou atmosféru tradičního jarmarku v Praze!

Jízdní atrakce pro děti i dospělé

Jízdní atrakce pro děti i dospělé

Přijďte zažít nezapomenutelnou zábavu na tradičním jarmarku v Praze - Matejska 2022! Tato slavná událost je plná vzrušujících jízd a atrakcí, které potěší jak malé tak velké.

Nechejte se unést adrenalinovými okamžiky na různých horských dráhách, které nabízíme. Pro ty odvážné jsou tu například loopingové dráhy s neskutečnými otočkami a rychlými sjezdy. Pokud preferujete mírnější zábavu, můžete si užít jízdu ve veselém kole nebo se projet klidnější horskou dráhou.

Pro ty menší návštěvníky připravujeme speciální atrakce, které splní jejich snové dobrodružství. Skočte do létajícího kornouta a vydejte se do světa fantazie nebo zkuste svůj smysl pro rovnováhu na kolotoči.

Naše jarním park nabídne také klasické atrakce jako horskou dráhu, hrací pole s prolézačkami a tobogánem, kolotoče a mnoho dalšího. Ať už jste dítě nebo dospělý, na tradičním jarmarku Matejska 2022 najdete zábavu přesně podle svých představ.

Takže neváhejte a přijďte si užít skvělé chvíle plné vzrušení a radosti! Těšíme se na vaši návštěvu na matejsce v Praze.

Stánky s občerstvením a tradičními pochutinami

Stánky s občerstvením a tradičními pochutinami

Na tradičním jarmarku Matejská 2022, který se koná v Praze, nebudou chybět ani stánky nabízející lahodné občerstvení a tradiční pochutiny. Pro milovníky dobrého jídla je připravena široká škála výběru.

Přijdte ochutnat klasiku české kuchyně, jako jsou klobásy na grilu, langos s různými přísadami, smažený sýr či trdelníky s cukrem a skořicí. Pokud preferujete mezinárodní speciality, můžete si vybrat třeba tacos, italskou pizzu nebo asijské pokrmy.

Pro osvěžení bude možné si objednat různé druhy nápojů - od piva a vína přes limonády a smoothie až po horký punč nebo vinný grog. Jistě si tak najdete svoji oblíbenou lahůdku.

Neztrácejte čas hledáním vhodné restaurace ve městě, stačí projít se malebnou atmosférou jarmarku a objevit rozmanitost občerstvení. Uvidíte, že tuhle chuťovku určitě oceníte!

Program pro celou rodinu

Program pro celou rodinu

Připojte se k nám na nezapomenutelnou rodinnou zábavu na tradičním jarmarku Matejská 2022 v Praze! Čeká na vás pestrobarevný program plný vzrušujících atrakcí a aktivit pro malé i velké.

Pro ty, kdo hledají adrenalinový zážitek, bude připravena široká paleta horských dráh, placených atrakcí a různých adrenalinových sportů. Odvážlivci se mohou vydat do víru rychlosti a sjet se na nejvyšších horských dráhách, zatímco fanoušci dobrodružství si mohou vyzkoušet lanovky nebo si proti sobě zasoutěžit na lezecké stěně.

Pro ty menší jsme připravili mnoho atrakcí a her, které je rozhodně pobaví. Od tradičního kolotoče a autodromu po skákací hrad nebo bazén s míčky – určitě se nenudí ani ti nejmenší členové rodiny.

Milovníci gastronomie si přijdou také na své – u stánků a restaurací budete mít možnost ochutnat lahodné pochoutky od sladkostí po slané speciality. Zde najdete vše, co si jen můžete přát, ať už jde o klasickou českou kuchyni nebo exotické chutě z různých koutů světa.

A to všechno samozřejmě ve velmi příjemné atmosféře, obklopeni veselými lidmi a melodiemi zejména pro děti. Venku se rozprostírá krásný park, který je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek mezi jednotlivými atrakcemi.

Takže neváhejte a přijďte si užít nezapomenutelné chvíle plné radosti a zábavy na Matejské 2022 v Praze. Tato rodinná akce je určena pro každého, takže s sebou vezměte celou svoji rodinu a zažijte společně skvělý den!

Vstupné a otevírací doba

Vstupné a otevírací doba na matejské 2022 - Tradiční jarmark v Praze

Bezpečnostní opatření a pravidla na jarmarku

Bezpečnostní opatření a pravidla na jarmarku Matejská 2022

Jarmark Matejská je tradiční a oblíbenou událostí v Praze, kterou každý rok s radostí očekávají tisíce návštěvníků. Abychom zajistili vaše bezpečí a pohodlí, prosíme vás o dodržování následujících bezpečnostních opatření a pravidel:

1. Povinné nošení ochran

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Tradiční jarmark Matejská 2022 je neodmyslitelnou součástí pražského jara a nabízí mnoho zábavy a vzrušení pro všechny návštěvníky. Abyste si tuto jedinečnou událost co nejvíce užili, máme pro vás pár důležitých tipů a doporučení.

1. Plánujte si návštěvu předem: S ohledem na oblibu tohoto jarmarku je dobré plánovat si čas svého příchodu dopředu. Vyhněte se tak hromadám lidí a dlouhým frontám na oblíbené atrakce.

2. Využijte akciových nabídek: Na Matejské můžete najít různé akciové nabídky na lístky nebo účast na vybraných atrakcích. Nezapomeňte se podívat po speciálních slevách, které vám ušetří peníze.

3. Ochutnejte tradiční dobroty: Jarmark Matejská je také o vynikajícím jídle. Nechte se unést atmosférou a ochutnejte tradiční pochoutky jako jsou klobásy, langose, sladkosti a mnoho dalšího.

4. Buďte opatrní: S ohledem na velký počet návštěvníků je důležité být opatrný a sledovat své osobní věci. Mějte oči otevřené a dbejte na bezpečnost.

5. Odejděte s krásnými vzpomínkami: Matejská je skvělou událostí, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Nezapomeňte si odnést domů něco k mementu - třeba tradiční suvenýr ze stánků jarmarku.

Tato doporučení vám pomohou připravit se na úspěšnou návštěvu jarmarku Matejská 2022. Užijte si atmosféru, zábavu a tradice tohoto pražského jarmarku plnými doušky!

Publikováno: 15. 07. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Terezie Záhorská

Tagy: matejska 2022 | tradiční jarmark v praze