Užijte si den plný zvířecí zábavy v Zooparku Doksy!

Zoopark Doksy

Vítejte v Zooparku Doksy - neuvěřitelném prostoru plném fascinujících živočichů! Tato zoologická zahrada, nacházející se v srdci roztomilého městečka Doksy, je ideálním místem pro celou rodinu, aby si užila den plný zábavy a objevování fascinujícího světa zvířat. Zde se setkáte se zvířaty ze všech koutů světa, od vzrušujících šelem až po milé domácí mazlíčky. Připravte se na nezapomenutelnou cestu do světa divoké přírody a poznejte neskutečné krásy života ve ZOO Doksy!

Historie a vznik Zooparku Doks

Historie a vznik Zooparku Doks se datuje do roku 1970, kdy byl na území bývalého loveckého zámečku založen malý zoologický koutek. Postupně se však rozrůstal a začaly přibývat nové druhy zvířat v moderním prostředí. V roce 2014 prošel zoopark rozsáhlou rekonstrukcí a dnes se může pyšnit jedním z nejmodernějších areálů svého druhu v České republice. Návštěvníci zde mohou spatřit více než 350 živočišných druhů ze všech kontinentů, od lachtanů přes medvědy až po plazy a exotické ptactvo. Zoopark Doks je ideálním místem pro rodinný výlet či edukační exkurzi pro školy.

Zvířata v Zooparku Doks

Zoo v Doksech je domovem mnoha různých druhů zvířat z celého světa. Od velkých kočkovitých šelem, jako jsou lvové a tygři, až po malá hlodavce a exotické ptáky, najdete zde fascinující živočichy ze všech koutů světa. Pro milovníky zvířat je návštěva zoo nezapomenutelným zážitkem plným krásných pohledů a nových objevů. Přijďte si prohlédnout všechna úžasná zvířata, která tu žijí!

Zážitky pro návštěvníky

ZooPark Doksypřináší nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky! Rozprostírá se na rozloze více než 40 hektarů a nabízí mnoho zajímavých atrakcí a aktivit. Prozkoumejte různé expozice a poznejte život zvířat z celého světa v jejich přirozeném prostředí. Zažijte napínavý pohled na kočkovité šelmy, kdo se nebojí může navštívit plazí domek či domov papoušků. A to není vše! ZooPark Doksyyje ideálním místem pro rodinné výlety a letní prázdniny. Můžete si užít piknik ve stínu stromů, projít se po naučné stezce nebo dát si jízdu na ponících, mini farmu s ovcemi, koňmi a koněm Przewalskiho poskytuje možnosti pro další zábavu s vašimi dětmi. Přijďte a zažijte nádherný den v ZooParku Doksy!

Programy pro děti a školy

Programy pro děti a školy: Zábavné a vzdělávací aktivity v Zooparku Doksy

Vítáme všechny návštěvníky Zooparku Doksy, zejména děti a školní skupiny! Naše zoologická zahrada nabízí mnoho programů, které jsou zaměřené na zábavu, ale zároveň poskytují cenné poznání o životě zvířat.

Pro děti máme připraveny speciální edukační programy, které jsou interaktivní a plné her. Děti se dozvídají zajímavosti o zvířatech a přitom se i pobaví. Pro školy pak máme různé tematické okruhy, které lze přizpůsobit potřebám tříd.

Navštivte nás s celou rodinou nebo s vašim týmem učitelů a objevte s námi fascinující svět fauny!

Plánované rozšíření Zooparku Doks

Zoopark Doks se chystá na velké rozšíření! Nové prostorné výběhy pro zvířata, moderní expozice a atrakce pro návštěvníky - to všechno můžete brzy očekávat. Těšíme se na vaši návštěvu a možnost ukázat vám ty nejnovější změny, které jsou v plánu.

Jak se dostat do Zooparku Doks

Pokud se chystáte navštívit Zoopark Doks, máte k dispozici několik možností, jak se tam dostat. Jedním z nejpohodlnějších způsobů je cesta automobilem po dálnici D10 směrem na Mladou Boleslav a následně odbočení na silnici I/16 směrem na Doksy. V případě použití veřejné dopravy je možné využít autobusové linky 345 a 350, které zastavují před vstupem do zoologické zahrady. Alternativně můžete využít vlakovou dopravu do stanice Doksy a odtud pokračovat pěšky či autobusem. V každém případě si užijete krásný den plný zvířat a přírody v Zooparku Doks.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba a vstupné

Vítáme Vás v zoologické zahradě Doksy! Níže naleznete informace o naší otevírací době a cenách vstupného.

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek: 9:00 - 17:00

Sobota - Neděle: 9:00 - 18:00

Ceny vstupného:

Dospělí: 160 Kč

Děti (3-15 let), studenti a senioři nad 65 let: 100 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti): 410 Kč

Tato cena zahrnuje kompletní prohlídku zooparku, včetně setkání s řadou ohrožených druhů živočichů. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně našich služeb nebo aktuálních programů, neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Závěr návštěvy Zooparku Doksy - nezapomeňte na krásné okamžiky strávené u zvířat a fascinující zážitky plné dobrodružství! Navštivte nás brzy zase a objevujte svět divoké přírody na vlastní oči.

Publikováno: 19. 05. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Simona Dušková

Tagy: zoopark doksy | zoologická zahrada v doksech