Věděli jste, že hraní počítačových her odbourává stres?

O počítačových hrách se často říká, že jsou žroutem času, a že zejména mladí lidé kvůli nim mají málo interakce se svými vrstevníky, ale nejenom s nimi. Že se místo toho, aby šli ven, raději zavřou ve svém pokoji a tráví čas za obrazovkou počítače.

Ano, na tom může být leccos pravdivého, nicméně tak jednoduché to není. Proč? Hraní počítačových her totiž může mít také blahodárný vliv na zvládání stresu. Nevěříte? Pojďme si o tom něco říci.

Hraní počítačových her jako prostředek odbourávání stresu

O tom, že stres je nedílnou součástí života každého z nás, se nemusíme nijak zvlášť sáhodlouze bavit. Zkrátka a jednoduše – čelíme mu každý den, a proto hledáme způsoby, jak relaxovat a zbavit se alespoň na okamžik každodenních starostí.


Oblíbenou činností, která k tomu slouží, jsou právě počítačové hry, jež jsou k tomu naprosto ideální, přičemž to potvrzuje i celá řada různých studií.

Proč hraní počítačových her?

Těch důvodů, díky nimž hraní počítačových her dopomáhá k odbourávání stresu, je hned několik. V první řadě je to dáno tím, že kyberprostor nabízí unikátní místo pro rozvoj kreativity a sociální interakce, třebaže se to nemusí na první pohled zdát.

Tato kombinace faktorů pak může vést k efektivnějšímu zvládání stresu, ale naopak i ke zlepšení celkové nálady. Ale je toho více. Vedle už řečeného herní prostředí také poskytuje hráčům možnost zažít úspěch, popřípadě se kreativně vyjádřit, což je velice důležité.

Tím posléze narůstá jeho vlastní sebeúcta a také pocit vnitřní pohody. Hraní počítačových her tedy není pouze bezduchou zábavou, ale i efektivním způsobem, jak se vyrovnávat se stresem, proto není zrovna na místě takového člověka odsuzovat, ale co si to raději sám vyzkoušet?


Repasovaný notebook jako brána do světa herních zážitků

A když hrát hry, tak je k tomu samozřejmě zapotřebí mít také výkonnou mašinu. Koneckonců současné herní tituly, a to zejména ty nejzajímavější, mají vysoké požadavky na hardware, tudíž je nutné vlastnit takový stroj, který je zvládne splnit.

Ano, pořízení výkonného herního notebooku může znamenat vcelku vysokou finanční investici, ale i v tomto segmentu naštěstí existují způsoby, díky nimž se dá výrazně ušetřit. A to jaké? Kupříkladu repasované notebooky. Co to je?

Repasované herní notebooky jsou levnější variantou oproti těm zcela novým. Povětšinou se pak jedná o takové, které pocházejí z různých předváděcích akcí, popřípadě ukončených leasingů.

Tímto způsobem si můžete za rozumnou cenu pořídit repasovaný herní notebook, který ovšem nebude nikterak závadný, ba naopak, často se jedná o nejnovější modely výrobců, a tudíž i velice výkonné počítače, které mají samostatné grafické karty, dostatečnou velikost RAM i dostatečně výkonný procesor na to, abyste dokázali spustit i ty nejnáročnější hry.

Není potřeba se ničeho bát, obzvlášť, když se takové notebooky prodávají i s dvanáctiměsíční zárukou, a především před prodejem procházejí i náročným testováním, abyste dostali notebook v co nejlepším stavu. Velký výběr najdete např. Eurotech.cz.

Publikováno: 28. 11. 2023

Kategorie: zábava

Autor: René Horák