Zajímá vás, která města v ČR jsou největší? Podívejte se na náš žebříček!

Největší Města Čr

Praha

Praha - hlavní město České republiky a jedno z nejvýznamnějších kulturních a turistických center v celé střední Evropě. S více než 1,3 miliony obyvatel je Praha největším městem v ČR a nedílnou součástí každého seznamu největších měst v zemi. Mimo jiné se také pyšní titulem "Stověžatá Praha", protože v historickém centru můžete najít více než stovku věží a kostelů. Turisticky zajímavými jsou zejména památky jako Katedrála svatého Víta, Karlův most, Staroměstský orloj či Petřínská rozhledna.

Brno

Brno – druhé největší město ČR s bohatou historií a kulturním dědictvím. Nachází se v jižní části Moravy a je sídlem významných univerzit, muzeí a galerií. Brno je také centrem průmyslu a služeb, nabízejícím mnoho příležitostí pro turisty i obyvatele města.

Ostrava

Ostrava - průmyslový gigant na východě ČR.

Plzeň

Plzeň – středověké město s bohatou historií a slavnou pivní tradicí. S více než 170 tisíci obyvateli je druhým největším městem v zemi a sídlem slavné Plzeňského Prazdroje. Navštivte Plzeň a objevte její unikátní architekturu, muzea a kulturní památky, stejně jako bohatou nabídku festivalů a akcí.

Liberec

Liberec - metropole severu Čech s bohatou historií a mnoha kulturními památkami. Město je také významným centrem průmyslu, turistiky a sportu. Pro své návštěvníky nabízí nejen malebné okolí Krkonoš, ale i moderní aquapark, zoo, nebo atraktivní skiareál.

Olomouc

Olomouc - Klenot na Hané

Hluboko v srdci Moravy, nachází se Olomouc, jedno z nejvýznamnějších měst v České republice. Toto historické město je klenotem na Hané a nabízí návštěvníkům nejen krásné památky, ale i útulné kavárny, restaurace a malebné uličky plné života. Olomouc je proslulá také svými tradičními pochoutkami jako jsou tvarůžky a olomoucký syr.

Město Olomouc má bohatou historii a bylo důležitým centrem již od středověku. Jako důkaz této tradice byly zachovány mnohé historické památky a budovy, které jsou dnes turistickými atrakcemi. Mezi nejznámější patří horní náměstí s barokní sloupovou kašnou, Nejsvětějšího Srdce Ježíšova kostel nebo Arcibiskupský palác.

V neposlední řadě je třeba zmínit také velkolepý letní kulturní festival události, která přináší do Olomouce pestrý program koncertů a kulturních akcí pro všechny generace.

Do otevřených náručí Olomouce se letos vracejí turisté a rozhodně stojí za to se nechat okouzlit tímto místem plným kouzla a historie.

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - druhé největší město Severních Čech s bohatou historií a krásným centrem. Leží na soutoku řek Labe a Bíliny a nabízí spoustu turistických atrakcí, jako je například hrad Střekov či Pláž Tiskárna.

Hradec Králové

Hradec Králové – Překrásné město východních Čech. S bohatou historií sahající až do 10. století, nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Známý je především svou rozmanitou architekturou - od gotické Katedrály sv. Ducha až po modernistické stavby Josefa Gočára jako například Všeobecnou nemocnici v Hradci Králové. Město také poskytuje spoustu kulturních akcí pro milovníky divadla, hudby či umění obecně.

Pardubice

"Pardubice: historické lázně, skvělá kuchyně a významné sportovní události"

Zlín

Zlín - Moderní sídlo obklopené krásnou přírodou a nabízející bohaté kulturní a společenské vyžití. Město je známé svými architektonickými skvosty, jako jsou budovy z pera slavného architekta Tomáše Bati. Zlín se pyšní také bohatými letními festivaly, jako je Letní filmová škola nebo Mezinárodní dětský festival. Pro milovníky sportu pak město nabízí kvalitní sportovní vybavenost včetně moderního stadionu s atletickou dráhou a multifunkční halou pro různé druhy sportů.