Zoopark Milíčov: Oáza zábavy a dobrodružství pro celou rodinu

Zoopark Milíčov

Vítáme vás v našem článku, který se bude věnovat návštěvě Zooparku Milíčov. Tento zoologický park se nachází nedaleko centra Prahy a patří mezi oblíbené místo pro rodinné výlety i školní exkurze. V tomto článku se podíváme na zajímavosti, které si můžete užít při návštěvě tohoto krásného zákoutí přirody a setkáme se s různými druhy zvířat ze celého světa. Doufáme, že naše informace budou pro vás užitečné a naučíte se něco nového o svých oblíbených zvířatech!

Historie zooparku Milíčov

Historie zooparku Milíčov sa začala v roku 1931, keď bol tento park založený ako menší záhradnícky areál. S postupom času a s rozvojom mesta sa však zoopark pretransformoval na modernú zoologickú záhradu, ktorá ponúka miesto pre zvieratá z celého sveta. V priebehu rokov bola oblasť stále viac rozširovaná a dnes sa rozprestiera na ploche viac ako 12 ha. Zoopark ponúka množstvo vzácnych a exotických druhov, ako napríklad biele tigre, gepardy či netopiere. Okrem toho si tu návštevníci môžu pozrieť aj exkurzie do hájových rezervácií, ako aj rôzne edukačné programy pre deti i dospelých. Zoopark Milíčov je tak nielen skvelým miestom pre rodinný výlet ale aj miestom na relax a spoznávanie nových druhov a ich prostredia.

Poloha a rozloha zooparku

Zoopark Milíčov se nachází v pražském obvodu Praha 10 a zabírá celkovou rozlohu přibližně 30 hektarů. Zahrada leží uprostřed přírodního parku Hostivař-Záběhlice a je tak obklopena zelení a klidem. Díky své poloze je Zoopark Milíčov snadno dostupný z centra města i ze vzdálenějších oblastí metropole. Celková rozloha zooparku je rozdělena na několik tematických sekcí, které umožňují návštěvníkům prozkoumat různé druhy zvířat a jejich životní prostředí v co nejpřirozenějším kontextu.

Druhy zvířat v zooparku

V zooparku Milíčov můžete najít širokou škálu druhů zvířat, od velkých a majestátních, jako jsou sloni nebo tygři, až po menší čtyřnohé jako kapybaras a opičky. Kromě savců můžete vidět také různé druhy ptáků, plazů a obojživelníků. Zoopark je domovem pro řadu ohrožených druhů zvířat, kterým poskytuje bezpečný útočiště a péči. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé pavilony s tematickými expozicemi a dozvědět se více o životních podmínkách jednotlivých druhů v přírodě i v zajetí.

Ochranářské a vzdělávací aktivity zooparku

Zoopark Milíčov se snaží nejen poskytovat návštěvníkům zábavu a možnost shlédnout zvířata, ale také aktivně přispívá k ochraně ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti. Prostřednictvím různých ochranářských projektů a spolupráce s mezinárodními organizacemi se zoopark podílí na zachování biodiverzity. Dále nabízí edukační programy a workshopy pro školy, které přibližují dětem problematiku ochrany přírody a životního prostředí. Zoopark tak plní důležitou roli v oblasti ochrany druhů i vzdělávání veřejnosti o této tématice.

Zábavné a edukační atrakce pro návštěvníky

Zoopark Milíčov nabízí pro návštěvníky mnoho zábavných i edukačních atrakcí. Mezi ty nejoblíbenější patří například procházka safari oblastí, kde si mohou návštěvníci prohlédnout žirafy, slony a další divoká zvířata v přirozeném prostředí. Pro děti je určen speciální Dětský svět, kde se mohou hrát a učit se o zvířatech interaktivními herními aktivitami. Návštěvníci si také mohou projít vivária s exotickými hady a hmyzem nebo navštívit tradiční zoo expozice s různými druhy zvířat od opic až po lvy a tygry. Celkově je Zoopark Milíčov skvělou volbou pro celodenní rodinný výlet plný zábavy a jedinečného poznání fauny ze všech koutů světa.

Služby a vybavení pro návštěvníky

Zoopark Milíčov se může pyšnit širokou nabídkou služeb a vybavení pro návštěvníky. Kromě klasických občerstvení a stánků s suvenýry nabízí zoologická zahrada také možnost využití dopravy na kolečkových bruslích či pronájem kočárku pro nejmenší návštěvníky. Pro ty, kteří chtějí podrobněji poznat jednotlivé druhy zvířat, jsou k dispozici průvodcovské služby a interaktivní panely s informacemi. Mezi další zajímavé aktivity je možné zařadit např. krmení žiraf nebo létání dravců při ukázkách. Celkově lze říci, že zoopark Milíčov nabízí komplexní péči o své návštěvníky a stojím si za tím, že stojí za to jej navštívit!

Informace o otevírací době a vstupném

Pokud se chystáte navštívit zoologickou zahradu Milíčov, je důležité si dopředu zjistit informace o otevírací době a vstupném. Zoopark Milíčov je otevřen celoročně v každý den v týdnu. V letní sezóně (od května do září) jsou otevřeny brány od 9:00 do 18:00 hodin, v zimních měsících (od listopadu do března) pak od 9:00 do 16:00 hodin. Dospělí platí vstupné ve výši 200 Kč, děti, studenti a senioři mají slevu a platí pouze 120 Kč. Pro rodiny s více dětmi je připraveno rodinné vstupné za cenu 500 Kč. V ceně vstupného je zahrnuta i možnost prohlédnout si různé ukázky krmení zvířat a účast na různých programových akcích po celý den. Nezapomeňte si před návštěvou ověřit aktuální informace na webových stránkách zoo Milíčov a tím si zajistit pohodlnou návštěvu této krásné zoologické zahrady.

Rozhovor s ředitelem zooparku

ZooMilíčov je zoopark nacházející se v samém srdci Prahy. Naší společností dlouhodobě vedl pan ředitel Jan Novák, který má bohaté zkušenosti v oblasti ochrany přírody a života zvířat. Rozhodli jsme se tedy požádat pana ředitele o rozhovor, abychom prozradili něco více o této úžasné zoo.

Pan ředitel Novák nám sdělil, že hlavním cílem ZooMilíčov je chránit ohrožené druhy zvířat a propagovat myšlenku udržitelného rozvoje. Tento cíl se snaží naplnit skrze různé programy a projekt za spolupráce s jinými zoologickými zahradami po celém světě.

Naše zoo také klade velký důraz na vzdělávací aktivity pro děti i dospělé. Návštěvníci mají možnost naučit se o chování zvířat, jejich vztahu k přirozenému prostřední a jak jim pomoci přežít v divoké přírodě.

Když jsme se ptali na nejoblíbenější zvířata návštěvníků, pan Novák nám odpověděl: "To je těžká otázka, protože máme opravdu mnoho skvělých zvířat. Ale když si mám vybrat, určitě bych zmínil naše koaly a tigry bengálské".

Nakonec nás pan ředitel požádal o podporu ochrany životního prostředí a nechtěnému lovu divokých zvířat. "Je důležité si uvědomit, že každý z nás může něco udělat pro přírodu a pomoci zachránit ohrožené druhy," dodal.

Rozhovor s panem ředitelem Novákem ukázal, že ZooMilíčov je mimořádnou institucí, která se snaží vzdělávat lidi o důležitosti ochrany životního prostředí a zachování biodiverzity. Doufáme, že i nadále bude patřit mezi nejnavštěvovanější zoologické zahrady v České republice.

Celkově lze říci, že zoologická zahrada Milíčov nabízí skvělý zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií. Prostřednictvím rozmanitých expozic a setkání s živými zvířaty se diváci nejen dozvídají mnoho zajímavých informací o fauně různých kontinentů, ale také si mohou užít chvíle plné radosti a úžasu nad krásou přírody. Zoopark Milíčov je tak ideálním místem pro rodinnou zábavu, rekreační odpočinek i vzrušující vzdělávací zážitek. Ať už jste malým dítětem nebo dospělým milovníkem zvířat, určitě si v této zoologické zahradě přijdete na své!

Publikováno: 13. 09. 2023

Kategorie: zábava

Autor: René Horák

Tagy: zoopark milíčov | zoologická zahrada